POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

IWC Schaffhausen – zajímavosti

IWC Schaffhausen – mezi znalci představuje tato společnost synonymum luxusu, kvality preciznosti. Jde o jednu z nejstarších světových hodinářských značek a dodnes náleží mezi světovou špičku. Co o nich ale ví takový průměrný zájemce o toto nesmírně zajímavé řemeslo? Podívejte se s námi na některé perličky z historie a současnosti této švýcarské firmy.

Zakladatelem švýcarské IWC byl ve skutečnosti Američan. Florentine Jones z Bostonu pracoval jako ředitel tehdy největší hodinářské firmy v USA, ale své místo opustil ve prospěch vlastního podnikání, přestěhoval se do hodinářské velmoci – Švýcarska – a v roce 1868 začal vyrábět vlastní hodinky. Jeho investice se několikanásobně vyplatila. V roce 1903 odsouhlasili zaměstnanci IWC, že za svůj slogan si přejí mít heslo „Probus scafusia“.

Tento nápis se rovněž objevuje v logu společnosti, takže ho má na očích každý majitel hodinek z továrny IWC. Rčení lze volně přeložit jako „hrdost na řemeslo“. Od dob svého vzniku se prestiž firmy výrazně zvýšila. Dnes hodinky IWC nosí na rukou pouze vyvolení. Není divu, že cena těch nejlevnějších kousků se pohybuje přinejmenším na hranici stovek tisíc korun, zato ty nejluxusnější lze pořídit i za devět milionů.

iwc_schaffhausen

Mezi majitele hodinek IWC náležejí takové osobnosti jako Orlando Bloom, Tom Cruise či Harrison Ford, zmínit můžeme i slavnou tenisovou hvězdu Borise Beckera. Kouzlo hodinek IWC spočívá v jejich precizním manuálním zpracování – ke každému výrobku se přistupuje „individuálně“, výroba trvá několik dnů. Proto je jasné, že se nevyrábí jedny za druhými, ale ve speciálních limitovaných edicích. Při výrobě je používáno nejmodernějších technologií, které zároveň splňují ty nejvyšší požadavky na luxus a kvalitu. Již v průběhu výroby je kladen důraz na testy opotřebení, například dva týdny probíhající test proti korozi v případě hodinek pro potápěče nebo týdny trvající pobyt v teplotách hluboko pod bodem mrazu a v 70% vlhkosti.