POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Investujete do šperků?

Pokud jste se rozhodli sbírat šperky, rozhodně neděláte chybu. Dokonce na nich můžete úspěšně vydělat a vlastně to nedá ani moc práce. Investovat totiž nemusíte jen do zlata nebo stříbra, ale také do něčeho jiného. Finanční prostředky, které máte k dispozici, tak rozhodně „nezahodíte“, riziko je tu minimální.

A i díky dlouhodobé krizi ve světě půjde cena drahých kamenů prudce vzhůru, tedy minimálně v horizontu několika příštích let. Jde o ještě výhodnější investici, než je skupování nemovitostí či pozemků, na to nezapomínejte!

Co mít na paměti při investování do šperků?

Zlaté šperky, do kterých vložíte peníze, prostě musí být pravé. A navíc i za rozumnou cenu, protože je určitě nechcete přeplácet. Proto se vyplatí nakupovat u solidního obchodníka s dobrou pověstí. Hodnota šperku je odvislá od ryzosti využitých kovů a samozřejmě i ocenění práce zlatníka, která je mnohdy skutečně delikátní a nenahraditelná.

Kupovat také musíte tehdy, když je na celou záležitost vhodná doba. Podobně jako u zlata či bytů určených k dlouhodobému pronájmu – cena klesá, nakupujte, cena stoupá, prodávejte (ale rozhodně nenakupujte). Dejte si tu práci a pozorujte dlouhodoběji cenu drahých kovů na světových burzách, v době poklesu si pořiďte třeba i několik nových šperků. A nezapomeňte, chce to co nejvyšší možnou ryzost! Když totiž cena drahých kovů stoupá, ty nejčistší kousky budou mít ještě o to větší hodnotu, protože jsou opravdu kvalitní.

Výjimečné šperky? Ano, není to od věci

Rozhodně si nepořizujte šperk, který působí tak, jako by jej mohl mít doma každý. Naopak šperk, který pochází ze sbírky starožitností a ještě jste jej v daném provedení nikdy neviděli, to je jasná trefa do černého! Unikátní šperky a čas – to je kombinace, na kterou můžete vsadit vždycky. Naučte se rozpoznávat, které kousky mají nespornou kvalitu, a máte vyhráno. Výrobky světoznámých designérů mají také svou hodnotu…

INVESTOVAT DO POJIŠTĚNÍ ŠPERKŮ: Svou roli musí hrát i pojištění – šperky se mohou poškodit, může Vám je klidně i někdo ukrást, počítat je prostě třeba se vším. Ochránit svou investici pro případ, že budete mít vykradený byt a klenoty se ztratí, je prostě nutnost, kterou musíte zvažovat předem.

Možná se pak jednou dočkají Vaše děti toho, že šperk za cenu naprosto nesrovnatelnou s tou nákupní prodají a zajistí si spokojený život. Nebo se klenot bude dědit několik generací jako rodinný poklad. Alternativ je mnoho, ale v každém případě se investice do šperků určitě vyplácí.

Ukázka zlatých šperků v naší nabídce: