POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Hodinky Rado – historie

Na luxusních hodinkách je zvláště přitažlivá jejich slavná historie, která tvoří velký podíl z jejich hodnoty. Když si pořizujeme exkluzivní chronografy, kupujeme si zároveň kousek historie úspěšných společností, profesionální práce a kvalitní ruční výroby, která se po desetiletí takřka nemění.

Přibývají pouze technologické novinky, které vytvářejí z jednotlivých hodinek naprosté skvosty. Představíme si další proslulou švýcarskou značku, o něco mladší, zato velice úspěšnou firmu Rado. Ta byla založena – na rozdíl od „konkurentů“, jako jsou firmy Zenith, Breitling či Hublot z druhé poloviny devatenáctého století – teprve v roce 1917.

Tehdy se dnešní společnost Rado ještě jmenovala Schlup & Co a připomínala nám tak osobnost jejích tří zakladatelů, švýcarských bratrů Fritze, Ernsta a Wernera. Hned zpočátku Rado ohromilo veřejnost tím, co zatím jiný výrobce hodinek do svých přístrojů neaplikoval: přišla s nepoškrabatelnými povrchy pouzder materiálů, takže hodiny se mechanicky obtížněji poškodily a delší dobu si zachovávaly zbrusu nový vzhled.

Modelová řada nesoucí tuto výjimečnou kvalitu se jmenovala DiaStar Original a na pultech hodinářství a zlatnictví ji můžeme najít dodnes, třebaže pozměněnou a modernější tváří. Z továrních linek firmy Schlup & Co sjížděly hodinky vyráběné ze směsi wolframu, titanu a karbidu, známé jako hardmetal, které byly skutečně nerozbitelné; narazit jste mohli i na lanthanové a keramické kousky.

Zároveň se Rado vždy pyšnilo prvotřídním designem – za bezmála sto let své existence stihlo posbírat již několik vysoce prestižních ocenění za design. Své hodinky firma umisťuje do speciálních pouzder ve tvaru ruky, která zaujala porotu další mezinárodní soutěže. Vybrané hodinky navíc zdobí diamanty. Od roku 1993 je firma Rado člen společnosti SMH, jednoho z největších světových výrobců hodinek na světě náležejícího do švýcarské společnosti Swatch group.