POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Historie společnosti Stabila v bodech

Firma Stabila má letos 126 výročí existence. Na jejích oficiálních stránkách zveřejňují proto pouze nejzásadnější milníky jejich historie, která je velmi pestrá.

Psal se rok 1865 když bratři Anton a Franz Ullrichové spatřili, jak si tesař připravuje loketní míru (což tehdy bylo dlouhé předloketní dřevo), zrodil se v jejich myslích výborný nápad – spojit více loktů do jednoho ručního nástroje. Tak se zrodil metr s kloubovým spojením.

Už o rok později bratři Ullrichové spojují stupnici dílků patentovaným pérovým kloubem.

V roce 1889 Gustav Ullrich, syn Franze, zakládá v Annweileru továrnu na měřidla. Vyrobené metry a vodní váhy se vyvážejí až do vzdáleného Ruska.

Díky několika dobrým patentům získal podnik dobrou pozici na trhu. Od roku 1925 se již vyrábí se kompletní řada měřidel.

Oficiální zavedení značky pod názvem STABILA na trh proběhlo v roce 1929. Bohužel díky světovým válkám se výroba měřidel na několik let zastavila.

Až po 2. světové válce v roce 1945 dochází k obnovení výroby metrů, vodních vah a pásem. Následuje průkopnický vývoj v oblasti řemeslnických nástrojů.

Roku 1952 STABILA získává patent na libely z akrylového skla a zahajuje jako první německá továrna na měřící přístroje výrobu vodních vah z lehkých slitin.

Od roku 1954 začala STABILA používat skelné vlákno pro pásmová měřidla.

Roku 1975 se mírně změnil název společnosti na STABILA Messgeräte Gustav Ullrich KG.

Čtyři roky po přejmenování slaví společnost obrovský úspěch se svým dodnes nepřekonaným patentem, který zajišťuje vodním váhám doživotní přesnost. STABILA využívá speciální postup pro fixaci libely v těle profilu vodní váhy.

Nedlouho po Sametové revoluci, konkrétně v roce 1993 STABILA Messgeräte Gustav Ullrich KG expandovala i na český trh a založila zde společnost STABILA ČR s.r.o. ve které zahájila výrobu metrů.

V roce 1994 začíná STABILA s laserovými měřícími přístroji vyvíjet špičkové elektronické přístroje. V USA je zřízena prodejní kancelář.

Rok 2001 je ve znamení zavedení nových technologií a uvedení celé řady patentů na speciální rotační nivelační přístroje a rozšíření sortimentu elektronických měřících systémů.

V současnosti je firma STABILA v mnoha zemích jedničkou na trhu v oblasti vodních vah. Po celém světě je uznávána jako specialista na měřící přístroje v oborech – vodní váhy, laserová měřidla, metry a pásma. Stabila zaměstnává více než 500 zaměstnanců. Vývoj nových produktů a výrobních technologií a také prodejní a marketinkové aktivity se rozvíjí rok co rok. Firma je také tvůrcem mnoha inovací a patentů v oblastech laserů, vodních vah, pásem a metrů.