POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Historie společnosti Nikon

 Málokdo si dnes umí představit život bez fotografování. Používání fotoaparátu (třebaže toho z mobilního telefonu) je tak běžnou součástí každodenního života, že podobně jako v případě jiných moderních technologií už nás ani nenapadne uvažovat o tom, kde se vlastně fotoaparáty vzaly.

Ovšem byla by chyba zapomenout na pozoruhodnou historii, která se k fotografickým přístrojům a jejich vynálezcům váže.

Optický gigant Nikon

Vezměme si například japonskou společnost Nikon, dnes jednoho z nejznámějších a největších výrobců fotoaparátů a optického vybavení na světě. Kromě zmíněných fotoaparátů a příslušenství k nim se Nikon věnuje i vývoji a výrobě mikroskopů, dalekohledů, brýlových čoček, geodetických přístrojů nebo například krokových motorů. Těžiště jeho působení však spočívá ve fotoaparátech. U nich to všechno nicméně nezačalo – první fotoaparát opustil továrnu firmy Nikon „“ po druhé světové válce. Tehdy již Nikon úspěšně fungoval bezmála třicet let (firmu založili spojením svých drobných podniků tři optikové v roce 1917). Přelom nastal v roce 1959, kdy se Nikonu podařilo přivést na trh první jednookou zrcadlovku.

Nikon ve vesmíru

Třebaže Japonsko je národ milovníků moderní technologie, Nikon vždy těžil především ze spolupráce se zahraničními partnery. A tak v průběhu druhé světové války zvětšil svou velikost více než 100x vzhledem ke spolupráci se spřáteleným Německem, později zase profitoval z amerického trhu. V šedesátých letech byl totiž právě Nikon zvolen americkou kosmickou agenturou NASA jako hlavní dodavatel kinofilmového fotoaparátu pro kosmický výzkum. Přístroje od Nikonu se tak účastnily například výprav proslulého Apolla.

VÍTE ŽE?: Většina z nás má dnes pojenou firmu Nikon s legendárním fotoaparátem Coolpix. Již méně se však ví, že ten spatřil světlo světa již bezmála před dvaceti lety, konkrétně v roce 1997. A na trhu je k dostání dodnes, pochopitelně v modernější verzi.