POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Historie mincovny United States Mint

Následkem Americké revoluce neměla federální vláda centrální banku. Každý stát si podle stanov konfederace razil své vlastní peníze a to vedlo k měnové nerovnováze a obchodním sporům mezi jednotlivými státy.

Například, protože neexistovala žádná federální komise, která by určila, jaká je cena dolaru South Caroliny vzhledem k pennsylvánskému dolaru, každý stát mohl uměle zvýšit hodnotu své měny pomocí distribuce nebo zavedením tarifů, které by prodej zboží nebo nákupy zlata činily dražší.

Ražba v průběhu Americké občanské c války

Jak se třináct amerických kolonií rozšířilo do dalších států, vláda začala zakládat nové mincovny, tak vznikly roku 1838 mincovny v Severní Karolíně a New Orleans. Pouze philadelphská mincovna vyráběla měděné a stříbrné mince, zatímco jižní mincovny vyráběly pouze zlato.

Od roku 1862 se začaly tisknout papírové peníze jako náhrada drahých kovů. Bez záloh drahých kovů nebo jakékoliv možnosti zlato koupit, konfederace čelila inflační spirále. Takže například boty, které na začátku války stály jeden dolar, ke konci války stály téměř sto dolarů. Po konci období Rekonstrukce Jihu federální vláda povolila jižním mincovnám, aby tvorbu nové měny.

Zlaté horečky

S objevem zlata v Kalifornii v roce 1848 přišla masivní migrace směrem na západ. Jiné zlaté horečky v Coloradu, Montaně, Severní Dakotě, a na Aljašce, spolu s objevem stříbra v Utahu a Nevadě, si vyžádaly stavbu nových západních mincoven.

Významná denverská mincovna

Denverská mincovna postavená v roce 1903 stále slouží jako klíčový bod pro veškeré americké měny vyrobené západně od řeky Mississippi. Kvůli různým horečkám drahých kovů po celé zemi, Denverská mincovna zpracovala asi pět milionů dolarů zlata a stříbra ročně na přelomu 20. století.

Změna zlatých standardů

Když Spojené státy zrušily zlatý standard roku 1970, ministerstvo financí potřebovalo něco udělat se svou sbírkou zlata. Výroba zlaté mince American Eagle v roce 1985 začala ovlivňovat cenu zlata tím, že táhla poptávku čím dál tím víc kupředu. Většina zlata vyrobená dnešními mincovnami ve skutečnosti nikdy neskončí v oběhu, a to navzdory skutečnosti, že zlato může být použito pro splacení všech dluhů, veřejných i soukromých. Mnohé z těchto zlatých mincí skončí v portfoliích investorů a sběratelů, kteří chápou výhody plynoucí z dlouhodobého vlastnictví zlata.

OFICIÁLNÍ WEB MINCOVNY

VIDEO DOKUMENT MINCOVNY United States Mint