POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Herní konzole: Sony PlayStation 4

Po několika letech přišla na svět konečně nová generace konzolí, která slibuje skvělý výkon a nezapomenutelné herní zážitky. Kromě toho je tu ale také věčný boj mezi Sony a jejich konzolí PlayStation, a Microsoftem s platformou Xbox. A právě na PlayStation 4 od společnosti Sony se nyní podíváme trochu blíž.

Předchůdce této herní konzole, Playstation 3, měl velmi komplikovanou strukturu hardwaru. To je ale nyní minulostí, v Japonsku se vydali cestou zjednodušení, a velmi zjednodušeně řečeno, PlayStation 4 svým vnitřním uspořádáním připomíná běžný počítač. Akorát je mnohem výkonnější. Pro herní společnosti tak bude mnohem jednodušší vyvíjet hry, a mělo by být snazší i portování mezi konzolemi a počítačem. Zpět ale k playstationu.

Máme zde k dispozici osmijádrový procesor od společnosti AMD. Nejde ale o procesor samostatný, v jednom čipu sdružuje ještě grafiku, řadič paměti a video dekodér. V oblasti paměti RAM převyšuje PS4 nový Xbox One především použitou technologií – má totiž nejmodernější GDDR5, které má k dispozici 8 GB, což je dostatek na to, aby konzole udržela krok s vývojem her několik příštích let.

Dále konzole disponuje 500 GB pevným diskem. Samozřejmostí je optická mechanika schopná číst BluRay i DVD disky. Hry jsou opět dostupné v rozlišení Full HD.

Výhodou je, že díky použité architektuře procesoru a dostatku paměti RAM je možné uvést konzoli do režimu spánku i s pozastavenou hrou. Poté je načtení hry po obnovení provozu konzole otázkou jen velmi krátké doby.

Opět je součástí konzole také pohybový senzor Move, a také nepostradatelný ovladač DualShock. Ten je, stejně jako konzole, už ve své čtvrté verzi, a opět přináší zajímavá vylepšení. Nyní má k dispozici také dotykovou část. Novinkou je také tlačítko Share, umístěné mezi analogovými páčkami, díky kterému můžete v jediném okamžiku začít sdílet to, co hrajete, se svými přáteli.

Oficiální web PlayStation: PlayStation 4, PS4