POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

George Milling-Stanley: Není špatný čas nakupovat zlato

Zatímco ceny zlata atakují své pětiměsíční maximum, jeden z odborníků předpokládá ještě větší nárůst. I když už zlato posílilo od začátku roku o 12 procent, George Milling-Stanley, jeden z předních expertů pro investice do zlata tvrdí, že je tu stále prostor pro další vývoj.

„Je tu stále velká nejistota. Krize může z ničeho nic zmizet, ale atmosféra s námi zůstává. Nemyslím si, že růst, který letos nastal, je definitivní.“

Připomeňme, že nyní se ceny zlata drží kolem hranice 1291,90 dolarů za jednu troyskou unci. Poptávka po bezpečném prostředku k uložení svých peněz by mohla cenu vytáhnout ještě více nahoru. Milling-Stanley tvrdí, že mnoho investorů nyní přehodnotilo svou strategii a soustředí se na zlato jako na pojistku.

„Růst, který momentálně vidíme, je mnohem víc, než jen uchovávání hodnoty úspor. Je to součástí mnohem komplexnějšího vzoru.“

Jeho odvážná teorie tvrdí, že do konce roku by se cena zlata měla pohybovat kolem 1375 dolarů za unci a navíc je tu i možnost dosažení magické hranice 1400 dolarů. Přesto dodává, že zlomit psychologickou hranici 1300 dolarů bude složité.

„Ještě stále tam nejsme, ale čím déle to bude trvat, tím větší potom budou zisky. Nyní jsem spokojený s vývojem, kterým se zlato ubírá. Nemyslím si, že je špatný čas nakupovat zlato.“

V roce 2015 přišel výrazný pokles cen zlata až k hranici 1050 dolarů za unci, hned poté, co americká centrální banka poprvé za deset let zvýšila úrokové sazby. O rok později stálo zlato 1125 dolarů za unci po zvýšení sazeb a po posledním zvýšení v březnu letošního roku to bylo těsně pod 1200 dolarů.

Je velmi zajímavé, že po každém zvýšení sazeb se zlato pohne o zhruba sedmdesát dolarů. Je to velmi zajímavý vzor,“ oddává na závěr Milling-Stanley a říká, že by nebyl překvapen, kdyby došlo k nějakému většímu výprodeji zlata před konferencí centrální banky letos v červnu.