POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Fotoaparáty Yashica

Japonsko je v lecčems specifická země, pravděpodobně žádný jiný stát na světě se totiž nemůže pochlubit tak bohatou nabídkou původních fotografických a optických společností. Právě z Japonska totiž pocházejí firmy jako Canon, Nikon, Olympus, Konica Minolta a další, které navždy změnily vývoj v oblasti fotoaparátů a optických přístrojů.

Všechny tyto firmy začínaly obvykle jako menší rodinné podniky, které si nekladly žádné velké ambice. Jejich zakladatelé, kteří většinou nebyli optiky z povolání, však měli to štěstí, že se narodili do správné doby. Protože fotografování zažívalo v první polovině dvacátého století mimořádný rozvoj, ruku v ruce s tím šel i zájem veřejnosti včetně amatérských nadšenců a zájem o první fotoaparáty byl samozřejmě stále vyšší. Japonští podnikatelé se tak setkali s mimořádným úspěchem a neměli jediný důvod nepokračovat v rozvoji svých obchodů.

Japonci vědí, co dělají

Z mnoha z nich se postupně vyvinuly továrny, které od původního prodeje přešly dokonce k vlastní výrobě a během dvacátého století dokázaly na trh uvést celou řadu úspěšných produktů. Nové patenty a objevy v oblasti fotografování přicházely málem jako na běžícím pásu a takřka každý rok bylo možné setkat se s nějakou zajímavou novinkou. A za zmínku rozhodně stojí i fakt, že produkty těchto společností se těšily mimořádné kvalitě. Dodnes jsou některé původní fotoaparáty vysoko hodnoceny mezi sběrateli a dalšími nadšenci.

Co rok, to foťák

Jednou ze společností, která se svezla na vlně úspěchu, byla Yashica založená v roce 1949 v japonském Naganu. Začínala jako výrobce náhradních dílů pro elektrické hodiny, posléze se začala věnovat součástkám pro fotoaparáty a nebylo tak již daleko k vynálezu vlastního modelu. V roce 1953 představila firma Yashica svůj první fotoaparát, model nazvaný Yashimaflex. Od té doby přicházela Yashica s novým modelem fotoaparátu takřka každý rok. Dnes již však firmu s názvem Yashica v japonském obchodním rejstříku nenalezneme. V roce 2008 totiž přešla pod společnost JNC Datum Tech International. I nadále však vyrábí fotoaparáty, kamery, digitální fotorámečky, diktafony, dalekohledy, SD karty nebo dokonce mobilní telefony.

Nejznámější fotoaparát Yashica Electro 35 GT: