POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Fialové zlato žádná fikce

Chceme Vás obeznámit s novým trendem z jihovýchodní Asie, přesněji ze Singapuru – fialovým zlatem. Zlato je již od dávných let oblíbeným kovem a symbolem bohatství. V pradávných časech se ti nejdůležitější vládci říše se zlatem dokonce nechávali pochovávat v jejich hrobkách.

Určitě bychom tam ale nenašli tuto novotu. Protože v dnešní vyspělé době se můžeme chlubit dalším vynálezem. Stejně jako například elektronika i zlato se může chlubit velkým pokrokem. Tradiční zlato je dnes totiž ještě vylepšené.

Originalita na prvním místě

Jde o velice originální šperk, který své obdivovatele upoutává především svou netradiční barvou. Proč je zlato fialové? Jedná se o slitinu zlata s jiným kovem. Přesně se skládá z 80% čistého ryzího zlata a 20% příměsí jako jsou hliník nebo paladium. Mezi nimi však nedochází k žádné chemické reakci. Zlato je měkký kov, který změní barvu díky tomu, že při slévání s jinými kovy se jeho měkkost i tvrdost snižuje, naopak se zvyšuje otěr.

Využívá se pro výrobu jakýkoliv šperků. Prstýnky, náramky, řetízky, náušnice, ale i například hodinky jsou zdobeny touto novinkou. Fialové zlato na rozdíl od bílého má omezenější použití ve špercích. Má totiž méně možností tvarování. Nemůžete koupit celý prsten z fialového zlata. Jen jako zasazení do šperku, aby utvářel zajímavý barevný kontrast. Stejně jako červené, zelené, modré, bronzové či purpurové musíme počítat s tím, že má ale vyšší cenu, než tradiční žluté – tedy zlato pravé.

Oblíbené u všech, vhodné pro děti

Barevné zlato je vhodné i pro malé děti, protože vždy můžeme mít jistotu, že se jedná o správný kov (nehrozí tedy žádná infekce), a navíc září nevšední barvou, kterou mají děti rádi. Samozřejmě je oblíbený i u žen všeho věku, právě díky své originalitě a jedinečnosti. Původem je sice ze Singapuru, ale dnes se již vyrábí po celém světě, není tedy příliš obtížné jej sehnat ani u nás.

Za tuto módní novinku můžeme poděkovat asijskému profesorovi metalurgie na polytechnické škole. Ten díky pokusům přišel na základní myšlenku, a sice na to, že když zlato smícháme s jiným kovem, žlutá se zázračně promění v různé jiné barvy. Jak se říká – sto lidí, sto chutí. A právě díky této barevné velkoleposti si ho oblíbí skutečně každý. I když pravda, pojem „fialové zlato“ zní přeci jen trochu zvláštně.

Jak vzniklo fialové zlato? Podívejte se na video: