POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Falšování zlatých cihliček na Zlínsku

Škoda ve výši půl druhého milionu korun, přesně to má na svědomí čtveřice pachatelů ze Zlínského kraje. Padělali totiž zlaté cihličky, v jejichž nitru se ukrýval méně hodnotný kov. Celkem sedm kusů zlata o hmotnosti 250 gramů se prodávalo bezmála za 200 tisíc korun za kus, reálně však byla hodnota těchto cihliček sotva čtvrtinová.

Podvodníkům hrozí osm let odnětí svobody

Vypečené čtveřici ve složení tři muži a jedna žena tak hrozí až osmileté vězení, všichni se nakonec policii k padělání přiznali. Strážcům zákona se zatím podařilo zajistit sedm cihliček, je však možné, že v oběhu jich bude ještě více. Policisté proto vyzývají všechny, kteří mohli se zmíněnou čtveřicí přijít do styku, aby se oficiální cestou přihlásili. Kdo by totiž chtěl podobné cihličky prodávat dále, třeba nevědomky, dopouští se pochopitelně také trestného činu.

Padělky jsou nicméně natolik vynikající, že je nezkušené oko prostě nemůže rozeznat od originálu. Váha, která je uvedená na cihličce, pak také odpovídá, mnoho lidí také samozřejmě pro nákup přesvědčí i oficiální certifikace švýcarského producenta, který má v oboru opravdu dobrý zvuk. Wolfram je pochopitelně výrazně levnějším kovem než surové zlato, gram vyjde zhruba na pět korun, zlato pak stojí více než dvě stě krát tolik, podvodníci si tedy samozřejmě přišli prodejem několika cihliček na zajímavé částky.

A jak se vůbec povedlo kriminalistům podvodníky odhalit? Šlo o součást podstatně rozsáhlejší kontroly obchodů s drahými kovy. Mezi zadržené se řadí například pětice slovenských občanů, kteří pravděpodobně mají na svědomí škody v řádu stovek milionů korun a hrozí jim podle příslušných paragrafů až desetileté vězení.