POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Dva vztahy zlata, které určitě sledujte

S tím, jak zlato zažilo velký pokles, bude zajímavé sledovat, jestli dojde k jeho masivnímu prodeji nebo k velké konsolidaci.

Je tu mnoho zajímavých faktorů, které můžeme sledovat (sentiment, momentální síla), ale dnes se zaměříme na zlato a jeho sílu oproti dvěma klíčovým trhům. Jak se dá podle vztahu k dluhopisům a cizím měnám předpovědět cena zlata?

Níže uvedený graf ukazuje cenu zlata vůči dluhopisům (bonds) a zahraničním měnám (FC). Vývoj zlata vůči třicetiletým dluhopisům se ukazuje v horizontu 200 a 400 dnů, zatímco u cizích měn je ukázáno jen období 400 dnů.

graf

Jak vidíme, zlato se snaží dostat ze své dvouleté recese. V průměru je zahrnuto posledních devět měsíců. Jak můžeme vidět, zlato nyní stagnovalo a přiblížilo se k ceně 1250 dolarů za unci. Je proto důležité ukázat jeho relativní sílu vůči ostatním titulům, jakou jsou právě dluhopisy a zahraniční měny.

Průlom v poměru zlata vůči dluhopisům by ukázal, že zlato je méně náchylné vůči poklesu hodnoty dluhopisů. Další posilování zlata vůči cizím měnám by zase ukazovalo, že by bylo zlato méně ovlivňováno stoupající hodnotou amerického dolaru.

Pokud se zaměříme na velmi krátké časové rozmezí, uvidíme, že se zlato ustálilo u hodnoty 1220 dolarů za unci a že sice jeden den ráno oslabilo, ale večer už bylo na vysokých hodnotách. Tenhle růst vypadá dlouhodobě a zdá se, že by zlato mohlo překročit červenou linku.

Když se tedy podíváme na vývoj hodnoty zlata vůči dluhopisům a cizím měnám, zdá se velmi pravděpodobné, že dojde k brzkému zvýšení jeho ceny. Otázkou ovšem zůstává, jestli půjde o pozvolný růst nebo masivní explozi. Příležitost k výhodnému nákupu už je sice pryč, ale další jistě brzy přijde.

Další zajímavé články o investici do zlata