POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Znamení zvěrokruhu a drahé kameny a 1. díl

Každé znamení zvěrokruhu je něčím specifické a každé má hned několik vhodných drahých kamenů, které podtrhnou jeho osobnost a podle některých mu mohou pomoci i s léčbou některých neduhů – fyzických i psychických. Kameny mohou zklidnit povahu, ale i dopřát klid od deprese, využití je různorodé. Začněme tedy s horoskopy.

Drahé kameny pro berana? Je to samozřejmě ohnivý rubín, ale i jedinečný diamant nebo třeba karneol a rodonit. Právě karneol pomáhá obnovovat zásoby energie, které toto znamení rozhazuje plnými hrstmi, někdy i bezmyšlenkovitě. Rodonit zase přináší citovou rovnováhu a usmíří berana s jakýmkoliv protivníkem, skutečným i domnělým.

Býci zase ocení achát, citrín nebo růženín. Achát jim dodá pohodu a dostatek odvahy, stejně jako citovou rovnováhu. Citrín zaplaší negativní energie a obnoví ztracené síly, což je pro bouřlivého býka velmi důležité.

Pro blížence je vhodný tyrkys nebo jantar. Tyrkys vyrovnává mužskou a ženskou energii a přináší radost a ekonomickou jistotu. Je vhodný pro meditace a zlepšuje intuici. Jantar pak pohlcuje negativitu a podporuje klid, stejně tak napomáhá lepší paměti.

Rakům by měl být zase blízký třeba měsíční kámen nebo opál. Lidé, kteří se narodili v tomto citlivém vodním znamení, díky měsíčnímu kameni dojdou raci emočního klidu a přitáhnou k sobě i lásku. Opál v nich zase probudí umělecké sklony a odhalí jejich vnitřní krásu.

Dynamický lev? V jeho případě budou vhodné třeba tygří oko nebo křišťál, který je zesilovačem každé energie a zajistí klidný spánek. Tygří oko je zase vhodné pro duchovní růst a přitahuje peníze a majetek, obecně se dá říci, že je to takový ochranný kámen.

Znamení panny ocení jaspis nebo třeba lapis lazuli. Jaspis zlepší organizační schopnosti, potlačí nebezpečné touhy a přinese štěstí, klid a harmonii. Lapis lazuli je duchovním kamenem, který potlačuje stres a učí naslouchání druhým, což je často pro panny tak trochu problém.