POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Dlouhodobá poptávka po zlatě v průmyslové výrobě

Existuje mnoho důvodů, proč je nákup zlata dobrou volbou pro investory. Jedním z těch nejvýznamnějších je jeho růstový potenciál. Zlato je také symbolem krásy, společenského postavení a je rovněž nejpoužívanějším kovem na výrobu šperků.

Málokdo ale ví, že drahé kovy jako zlato a stříbro hrají důležitou roli v průmyslové výrobě. Oba tyto kovy mají jedinečné vlastnosti, které je činí nenahraditelnými v určitých aplikacích. Odborníci předpokládají, že s rozmachem moderních technologií bude těchto kovů potřeba čím dál tím více. Zároveň rostou i náklady na těžbu zlata.

  1. Drahé kovy se dnes používají v různých odvětvích průmyslové výroby, zde je uvedena jen hrstka z nich:
  2. Elektronika. Sem patří: počítače, smartphony, GPS, wi-fi routery a celá řada dalších elektronických zařízení vyrobených v řádu desítek milionů kusů.
  3. Zubní lékařství. Vzhledem k tomu, že zlato chemicky nereaguje na jiné prvky, bylo u zubařů vždy populární. Mnoho z nich se nyní k používání zlata vrací.
  4. Medicína. Zlato se zde používá při léčbě samotné, ale i jako diagnostický nástroj při mnoha zdravotních problémech.
  5. Letectví. Zlato je důležité pro mnoho součástek, dále se používá jako vodič nebo třeba mazivo.

Apple a zlato

Zatímco svět byl ohromen novými hodinkami od Applu a jejich vlastnostmi, někteří chytří kupci zlata se na celou věc podívali z jiného úhlu pohledu. Článek v časopisu Forbes se ptá „mohl by Apple skoupit třetinu celosvětového zlata?“ Tento článek poukazuje na to, že edice hodinek Apple Watch má pouzdro vyrobené z 18-ti karátového zlata. Plánovaný prodej je přibližně 1 milion kusů za měsíc. Za předpokladu, že chce Apple na výrobu hodinek použít přibližně dvě trojské unce zlata, očekává se spotřeba přibližně 746 tun zlata v průběhu příštího roku.

Celkem se na světě vytěží asi 2500 tun zlata ročně. Pokud Apple použije k výrobě 746 tun ročně, mluvíme tu o 30 procentech roční světové produkce zlata! Očekává se tedy, že poptávka po tomto drahém kovu bude i nadále růst.