POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Diverzifikace zlatem opět v kurzu?

Zlato dosáhlo v únoru dalšího posílení, což se stalo poprvé od chvíle, kdy v létě světové trhy masivně ovlivnilo britské referendum o opuštění Evropské unie.

S koncem února 2017 bylo zlato silnější o 9 %, čímž prolomilo poprvé od listopadových prezidentských voleb v USA hranici 1260 dolarů za troyskou unci. I při porovnání se stejným období loňského roku je zlato o 15 procent silnější.

V poslední době investoři opět ukládají více svých prostředků do zlata. To je působivé, když zvážíme, že akcie stále rostou a dělají průlom, který jsme neviděli přinejmenším třicet let. Rostou také akcie amerického výrobce letadel Boeing, který má velký profit z plánu Donalda Trumpa. Oč jde? Konkrétněji – posílit výdajovou složku až o 54 miliard amerických dolarů.

Finanční manažeři se tedy opět zaměřují na zlato a ukazují, že je stále velmi důležité v téměř každém investičním portfoliu. Během posledních deseti let zlato prakticky nijak nekorelovalo s nízkými akciemi, díky čemuž se stalo výborným nástrojem diverzifikace pro ty, kteří se báli akciových trhů. Joni Teves, analytik společnosti UBS říká, že zájem o zlato z pohledu diverzifikace neklesne, protože nejistota a politická rizika přetrvávají.

Výhody zlata v oblasti diverzifikace se staly důvodem, proč i radikální islamisté v prosinci 2016 vytvořili cosi jako zlatý standard ve vztahu k jejich právnímu systému Šaría. Do té doby neexistoval žádný nástroj v souladu se Šaríou, který by umožňoval bezpečné investice. Guvernér centrální banky Kyrgyzstánu nedávno prohlásil, že jeho snem je, aby všech šest milionů obyvatel jeho země vlastnilo alespoň 100 gramů fyzického zlata. Prohlásil, že zlato může být uchováváno po mnoho let, neztrácí hodnotu a vyjadřuje úspory.

Doufáme, že populace našeho státu se naučí diverzifikovat své úspory do likvidních zdrojů, které si udržují svou hodnotu,“ řekl doslova.