POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Deset způsobů jak spolehlivě odhalit falešné hodinky Rolex

Rolex patří mezi nejuznávanější výrobce hodinek na světě. A jak tomu už u slavných značek bývá, není nic výjimečného, že se najdou i jedinci snažící se o prodej levných padělků. Jedná se zejména o prodejce z Asie. Nabízí hodinky Rolex za 20 – 200 dolarů, což je nesmysl z pohledu skutečné hodnoty hodinek Rolex, i kdyby se mělo jednat o ten největší výprodej.

Samozřejmě na trhu existují méně povedené padělky, ale také kousky, které je velmi obtížné na pohled rozpoznat. Abychom vám usnadnili koupi a ochránili vás před potenciálním podvodem, přinášíme deset nejlepších způsobů, jak se vyhnout koupi falešných hodinek Rolex. Napřed ale obecné tipy.

Nejlepším způsobem jak koupit originál je zajít k prověřenému prodejci. Existuje mnoho prodejců, kteří mají velmi dobré jméno. Nemůžete si žádného vybavit? Pak zkuste použít Google. Rozdíl mezi kvalitním a nekvalitním prodejcem je jednoznačný. Navíc, nekvalitní prodejci často nevědí, jak o takové hodinky ve svém obchodě pečovat a nepoužívají originální náhradní díly

Ačkoliv jsou aukční portály skvělou příležitostí jak někdy nakoupit drahé věci za levno, u hodinek Rolex to skutečně nemůžeme doporučit. Nevíte totiž, s kým přes internet obchodujete a zda je fotka přiložená u aukce pravá. Na internetu narazíte na plno padělků. A nyní už k tomu podstatnému.

Deset způsobů jak spolehlivě odhalit falešné hodinky Rolex:

1) Sériové číslo

Sériové číslo na pravých hodinkách Rolex je vyraženo hluboko a má ostré hrany, na světle se navíc blýská jako diamant. Oproti tomu padělek je vyražen nekvalitně a na první pohled ho poznáte.

2) Insignie na ciferníku

Padělané hodinky jsou už na pohled viditelně nekvalitní a někteří padělatelé se ani neobtěžují dát na ciferník slavné logo s korunkou. Jasná známka podvodu.

3) Hodinový strojek

Co se hodinového strojku týče, tak jde o rozpoznávací znamení všech hodinek Rolex. Repliky nemohou být nikdy vyrobeny v takové kvalitě a tak precizně. Vidět to ale můžete jen po otevření hodinek. Pokud uvidíte klasický strojek quartz, zařaďte zpátečku – Rolex jich ve své historii vyrobil jen hodně málo.

4) Ciferník

Ten je vždy precizní. Pokud tedy na ciferníku vidíte jakoukoliv chybu, ať už ve fontu, nebo v zarovnání či čemkoliv jiném, jde stoprocentně o podvod – vadný ciferník by neprošel kontrolou kvality.

5) Datumka

Datumové okénko je u hodinek Rolex zesíleno zvětšovacím sklíčkem. To zvětšuje 2,5 krát, což znamená snadnější čitelnost. Pokud tedy zvětšovací sklíčko chybí nebo zvětšuje podezřele málo, máte co do činění s podvodem.

6) Vodotěsnost

Hodinky Rolex jsou perfektně vodotěsné a prochází testy. Nicméně, tohle raději nezkoušejte, protože byste mohli hodinky zničit a nepodařilo by se vám vrátit je prodejci. Vodotěsnost nechte raději otestovat profesionálem.

7) Hmotnost

Originální hodinky Rolex jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů, a tudíž něco váží. Pokud jsou hodinky nepřirozeně lehké, dejte si pozor.

8)  Průhledný zadní kryt

Kromě několika raritních modelů z 30. let Rolex nikdy nevyráběl hodinky s průhledným zadním krytem umožňujícím pohled na strojek.

9) Rytí na zadním krytu

Kromě modelu Sea Dweller Rolex nikdy neryje na zadní kryt slova, loga nebo obrázky. Pokud mají hodinky na zadním krytu rytí, jedná se o imitaci.

10) Logo vyleptané na sklíčku

Od roku 2002 leptá Rolex na sklíčko do míst, kde je číslice 6, malou korunku ze svého loga. A to se napodobuje velmi obtížně. Pokud jde tedy o hodinky z roku 2002 a novější, kterým toto chybí, jedná se o podvod.