POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Co se dá vyrobit ze zlata?

Zlato obvykle slouží jako surovina pro výrobu přívěsků, náušnic, řetízků či dříve i královských a císařských insignií. Moderní doba ale přinesla nové možnosti – ze zlata se dá vyrobit prakticky všechno a nutno dodat, že některé výrobky přijdou mnoha lidem jako přinejmenším bizarní. Pojďme si proto některé z nich trochu blíže představit.

1)     Zlatá rakev. Šlechtické manýry i po smrti? Ano, může to potkat celou řadu vznešených dolarových milionářů. Vyjde asi na čtyři sta tisíc dolarů, ale současně je třeba dodat, že ve zlaté rakvi odpočívá třeba i takový Michael Jackson.

2)     Zlaté pilulky. Nic neléčí, ale vypadají docela honosně. To je také jejich jediný účel, protože lidskému zdraví ani neublíží. Stojí asi pět set dolarů kus.

3)     Zlatý vánoční stromek. Japonci jsou mistři elektroniky, ale ovládají brilantně i zlatnickou techniku. Dvou a půl metrový stromek byl vyroben z takřka padesáti kilogramů zlata (a nic než zlaté plíšky na něm ani nenajdete) a je celý ve stylu Walta Disneyho. Podobné stromky si nechává obchodní dům Ginza Tanaka v Tokiu vyrábět od místního klenotnictví každý rok.

4)     Zlatá toaleta. Tak to je už opravdový výsměch tomuto drahému kovu. Toaletu z ryzího zlata má na svědomí firma Hang Fung z Hong Kongu. Její součástí je i další vybavení, vlastně jde o dům zařízený jen a jen ve zlatě.

5)     Zlatá pleťová maska. Někomu klasická Nivea prostě nestačí. Čtyřiadvacetikarátové zlato podle jistého kosmetického salonu zaručí, že Vaši pleť nenavštíví nechtěné vrásky. Ale každá legrace něco stojí, tahle vyjde na zhruba pět set dolarů.

6)     Sushi s kousky zlata. Tento drahý kov se dá i jíst, jak by asi potvrdili kuchaři a cukráři četných králů a císařů, kteří svou prestiž dokládali pojídáním dortů s „polevou“ ze zlata. A na jejich tradici teď navázal kuchař z Filipín, jenž vytvořil pět kousků Sushi s obsahem zlata, zájemce o neobvyklý oběd zaplatí jen dva a půl tisíce dolarů.