POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Co je London Good Delivery ?

Je jasné a neoddiskutovatelné, že investice do zlata byly, jsou a zřejmě také zůstanou velmi výhodnými. Ale kdo se zlatem obchoduje a investuje do něj, ten jistě touží po tom vědět, jak kvalitní jsou nakupované a prodávané produkty. Investorům je vždy důrazně doporučováno obchodovat jen s tím zlatem, které dopovídá určitým standardům.

Mezinárodně byla stanovena londýnská norma známá jako tzv. good delivery, případně London Good delivery (LGD). Jde o široce uznaný standard pro kvalitu zlatých a stříbrných cihliček a slitků. V současnosti sice existuje nespočet firem, které se zlatem obchodují, ale jen 110 z nich je uznáváno tímto standardem.

Toto označení přiděluje rafineriím dozorující orgán londýnské burzy, asociace London Bullion Market Association (LBMA, česky Asociace obchodníků se zlatými slitky). A není vůbec jednoduché ho získat, udělení tohoto statusu totiž předpokládá, že výrobky dané společnosti splňují řady zkoušek, složitých mechanismů a náročných norem. Proto stále ještě existují firmy, které obchodují se zlatem bez potřebných certifikátů. Při investicích do zlata bychom si však měli právě na to dát velký pozor.

Co je London Good Delivery ?

 

Nakoupíme-li zlato s označení Good Delivery, máme jistotu, že nakupujeme likvidní produkt s garantovanou kvalitou, která je kontrolována z londýnské burzy. A proč právě londýnská burza? Jedná se totiž o nejdůležitější a nejprestižnější světový trh s fyzickým zlatem, obchoduje zde všech deset členů LBMA, kteří mají statut „tvůrců trhu“.

Jde především o banky, ale členy jsou také důležití hráče na světovém trhu jako producenti, zpracovatelé zlata a obchodníci. Právě ti historicky stanovili všeobecně přijímané parametry London Good Delivery. Obchody LBMA se týkají standardizovaných zlatých cihel o hmotnosti 400 trojských uncí.