POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Cena zlata stagnuje. Investoři se bojí francouzských voleb.

V pátek 21. dubna se cena zlata prakticky nezměnila, což je důsledkem toho, že investoři netrpělivě vyhlíží francouzskou prezidentskou volbu.

Očekávám, že investoři se budou držet zpátky. Budou raději trh sledovat, než aby ho před francouzskými volbami zkoušeli. Zejména protože sami neví, co se stane,“ naznačil analytik Barnabas Gan z banky OCBC.

„V brzkém termínu, pokud se geopolitický tlak neuvolní, nelze očekávat překročení hranice 1300 dolarů za unci.“

Poslední průzkumy veřejného mínění ukázaly, že lídři voleb, Emannuel Macron a Marine Le Pen, maličko před nedělním prvním kolem ztrácejí, zatímco Francois Fillon a levicový kandidát Jean-Luc Melenchon mírně posílili.

„Pokud víkend nepřinese ohledně voleb žádná překvapení, mohlo by v pondělí dojít ke korekcím ceny,“ říká Jeffrey Halley, analytik z OANDA. „Nyní to vypadá, že zlatu dochází síly, protože v posledních dnech spíše klesalo.“

Do jeho ceny by mohly promluvit i americké úrokové sazby. Robert Kaplan, prezident amerických federálních rezerv přiznává, že centrální banka by mohla počkat se stanovením nových sazeb na přirozený vývoj ekonomiky.

Zlato tenhle týden neudrželo krok s dolarem. Nepřišly ovšem žádné zásadně velké masivní prodeje, takže by mohla přijít konsolidace,“ tvrdí analýza ANZ.

SPDR Gold Trust, největší světový výměnný trh zajištění zlatem uvedl, že ve čtvrtek klesly jeho zásoby o 0,76 % na 854,25 tun zlata. A to těsně po středečním větším přírůstku. Zlato oslabilo o 0,3 % na 17,95 dolaru a prodlužuje tím svůj pád, který už celkově za tento týden činí 3 %. Platina klesla o 0,7 % na hodnotu 970,90 dolaru, zatímco palladium narostlo o 0,2 % na hodnotu 798,55 dolaru.