POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Cena zlata prolomí historickou hranici, míní odborník

Juerg Kiener, výkonný ředitel a šéf investic společnosti Swiss Asia Capital poskytl svůj velmi odvážný náhled na cenu zlata. Předpovídá, že by zlato v nejbližší době mohlo dostat na absolutně nejvyšší hodnotu.

Ještě nedávno bylo zlato na hodnotě kolem 1340 amerických dolarů za unci. V době jeho prohlášení stálo 1289 dolarů. On však zlato brání a říká, že z fundamentálního úhlu pohledu to vypadá, že dojde k brzkému průlomu, přestože zlato během předchozího roku spíše stagnovalo.

Podívejte, trhy se obvykle moc nehýbou v krátkodobých termínech. Ale ve střednědobých termínech ano,“ řekl a poukázal tím na historickou výkonnost zlata. „Myslím, že tento trend bude pokračovat, dokud se znovu nedočkáme stability ve finančním systému a chování vlád.

Jedním z hlavních faktorů, o které Kiener opírá své tvrzení, je rostoucí nedůvěra v chování Spojených států amerických na geopolitickém poli a rostoucí zájem o fyzické zlato ve zbytku světa.

Zatímco někteří by mohli tvrdit, že hlavním faktorem, který ovlivňuje cenu zlata je americký dolar, Kiener věří, že hlavním faktorem se stane ztráta důvěry v politické lídry a vlády i finanční trhy. A protože je jen malé množství všech globálních aktiv uloženo právě ve zlatě, Kiener si myslí, že přesně to by mohlo zvýšit zájem o takovou alternativu. Kiener tedy tvrdí, že v rozmezí osmi až osmnácti měsíců by se mohlo zlato dostat na hodnotu mezi 1400 a 1450 dolary za trojskou unci. A pokud by byla tato hranice prolomena, zlato by dosáhlo svého historického maxima.

V poslední době opravdu došlo k růstu ceny zlata, protože je opravdu považováno za bezpečný přístav s nízkým rizikem. Vzhledem k vývoji a světovým událostem je nyní jeho cena na 1282 dolarech za unci, přičemž v březnu to bylo 1198 dolarů.

Další zajímavé články o investici do zlata