POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Brexit a jeho dominový efekt

Finanční média upozorňují na impozantní růst cen zlata a stříbra a mnoho potenciálních investorů se ptá, zda je nyní ten správný čas pro nákup. A přestože referendum o výstupu Velké Británie z Evropské unie způsobilo velký skok, většina analytiků předpokládá, že ceny budou v příštích měsících stoupat. Je tu mnoho komplexních faktorů, které tuto teorii potvrzují. Nicméně, každý trh má také své dynamické proměnné, které nelze předvídat.

Bezpečné přístavy

Idea bezpečných přístavů vychází z námořnické terminologie. Primitivní lodě nebyly schopné plout po moři ani při maličko zhoršeném počasí. Proto byly vytvářeny specifické bezpečné přístavy, kde se dala nepřízeň počasí přečkat. Někteří námořníci tam zakotvili i na celé měsíce.

Krušné časy v současnosti přiměly zkušené investory pro vyhledávání investic, které by si držely své hodnoty. Zlato je jedním z nejlepších bezpečných přístavů. Brexit by se tak mohl stát hlavním spouštěčem pro spoustu zajímavých mechanismů na trhu.

V posledních letech se to na trhu jen hemží událostmi, které způsobují velké převraty ve finančnictví:

  • velká hospodářská krize 2008
  • problémy Řecka se zadlužením
  • celosvětová neutichající krize ekonomiky
  • problémy Portugalska, Španělska a dalších zemí EU
  • narůstání státních dluhů
  • problémy velkých finančních institucí, například Deutsche Bank.

A Brexit může být další takovou událostí, která přiměje investory, aby chtěli své peníze někam bezpečně uložit.

Vážný vliv voleb

Pro mnoho lidí se hrozba stala realitou, protože britské trhy se významně propadly. S reálnou hrozbou další celosvětové recese se vyrojila další vlna spekulací a pokusů, jak zabezpečit svoje portfolio.

V roce 2016 se navíc chystají i další dvě významné události spojené s politikou, volba nového amerického prezidenta a volba nové italské vlády. Je obtížné předvídat, jaký vliv to může mít na ceny zlata. Analytici říkají, že ať vyhraje kdokoliv, USA to dá po osmi letech přinese čerstvý vítr do plachet. Zkrátka a dobře, volby většinou bývají tím nejčastějším spouštěčem pohybů na finančních trzích.