POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Breitling – zajímavosti

Breitling je známý jako jedna za hodinářských legend a platí za synonymum luxusu a profesionality. Ke značce se váže nejen zajímavá historie, ale rovněž řada pozoruhodných zajímavostí, o které se s vámi podělíme v následujících řádcích. Ať už se na vašich zápěstích třpytí či netřpytí skvost od této švýcarské značky, rozhodně stojí za přečtení. Tak například:

Firmu založil teprve čtyřiadvacetiletý mladík (stalo se tak v roce 1884 a jmenoval se Leon Breitling). Breitling stojí za vynálezem historicky prvního námořního chronometru, který si velice oblíbili piloti. Společnost rovněž vynalezla model se dvěma tlačítky, z nichž jedno slouží k vynulování naměřených hodnot. Tento systém se stane vzorem pro konkurenci a pro všechny později vyvinuté chronografy. Hodinky Breitling se podívaly i do vesmíru.

Breitling – zajímavosti

Na svém zápěstí je měl americký astronaut Scott Carpenter v roce 1962 při obletu zeměkoule. Přístroje od firmy Breitling nelze zakoupit přes internet. Vzhledem k tomu, že jsou oblíbeným cílem plagiátorů, výrobce se pokouší všemi možnými způsoby zachovat jejich exkluzivitu a hodinky Breitling tak seženete pouze ve vybraných hodinářstvích a zlatnictvích s luxusním zbožím. V devadesátých letech dvacátého století spojila firma síly s anglickým výrobcem luxusních vozidel, firmou Bentley, a uvedla na trh speciální řadu hodinek Breitling for Bentley, určenou pro řidiče těchto automobilů.

Hodinky Breitling jsou v současné době jediné, které se mohou pyšnit značku 100% SWISS MADE a 100% CHRONOMETRE.

Kaňku na zdánlivě dokonalém příběhu celé značky vytváří krátké období ze sedmdesátých let minulého století, kdy se firma ocitla na pokraji bankrotu. Od krachu ji zachránil rakouský konstruktér, politik a podnikatel Ernest Schneider, který firmu odkoupil a znovu postavil na nohy.