POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Barokní prsteny

Baroko přišlo do Evropy po renesanci (v 17. století) a v jistém smyslu znamenalo její popření. Především umění se „rozuteklo“ doslova jiným směrem než kam směřoval předcházející vývoj a překvapivě položilo důraz znovu na ženský prvek. Objevují se barokní prsteny.

V oblasti módy se dostala do popředí velká zdobnost, která bývá někdy baroknímu vkusu až vytýkána. Minimalismus byl starým barokním návrhářům evidentně cizí a to se nevyhnulo ani oblasti šperků. Například barokní prsteny jsou typické svými masivními dekoracemi v horní části (zatímco objímka prstu zpravidla zůstává štíhlá).

Třebaže řada prvků barokní módy již dávno není aktuální, právě prsteny se překvapivě těší relativně velké oblibě dodnes. Svůj vrchol zažila jejich popularita kromě období vzniku v baroku například v šedesátých letech dvacátého století a dnes je do módy rychle vracejí.

Barokní prsteny:

 

Důkazem jsou i bohaté internetové nabídky v e-shopech. Nejčastější modely těchto prstenů jsou doplněny nějakým výrazným drahokamem, který se třpytí již z velké dálky, například rubín, safír, ametyst nebo, v některých případech, i diamant. Právě takové drahokamy navíc hodnotu prstenu výrazně zvyšují, takže kvalitní výrobky se dají na internetu sehnat třeba i za tisíce, ne-li desetitisíce korun.

Na některých barokních prstenech (byť jen velmi zřídka) bychom však tuto ozdobu hledali marně, místo toho vsadili designéři na jediný výrazný obrázek, například bustu ženy z profilu. Materiálem barokních prstenů bývá ve většině případů zlato, ačkoli poměrně často se můžeme setkat i se stříbrem, které je pouze pozlaceno.

Ozdoby hlavy prstenu jsou nejrůznější, od drobných kuliček v barvě ladící s drahokamem po složité květinové vzory a doplňky například z broušeného skla. Kdo si potrpí na dokonalost, nepochybně si z široké nabídky barokních prstenů na pultech zlatnictví nebo i na internetu vybere svého favorita. 

Naše nabídka šperků:

Bílé zlato / Brože / Dámské náušnice / Dámské prsteny / Dětské náušnice / Dětské šperky / Masivní šperky / Náramky / Pečetní prsteny / Přívěsky / Prsteny s diamanty / Řetízky