POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Bankomat na ryzí zlato

Po přečtení této zprávy jistě uznáte, že na světě je možné snad opravdu vše. Před pár desetiletími byla ještě nemyslitelná třeba taková transplantace srdce, ale díky vědeckým objevům jde dnes prakticky o denní rutinu. Dost možná budeme za pár desetiletí moci něco podobného tvrdit i o bankomatech, které vydávají jen finanční obnos.

Dubaji totiž už čtyři roky funguje bankomat, který zákazníkům dopřeje radost ve formě ryzího zlata. Nachází se v hotelu Emirates Palace přímo v metropoli Abú Dhabí, je efektně pozlacený a na jednom z nejluxusnějších míst světa se vyjímá přímo skvěle. A kdo že ho vlastně vymyslel? Autorem nápadu je německý podnikatel Thomas Geissler, přístroj se jmenuje symbolicky „Gold To Go“. Vůbec poprvé se tento přístroj objevil na zkoušku již v roce 2009 v Německu, v dnešní době funguje v Londýně, Dubaji nebo dalších evropských a světových metropolí. Celkově jich je v provozu na dvě desítky.

bankomat_na_zlato

Jde vlastně o bankomat, který smění prostředky na kreditních kartách (funguje ale i na místní bankovky jako klasický automat) na ryzí zlato podle současného kurzu na světových trzích. Ten je aktualizován díky připojení k internetu doslova každých pár minut. A zákazník má skutečně bohatý výběr, je tu přes tři stovky různých možností – od malé zlaté tyčinky, která váží jen několik gramů až po cihličku, samozřejmě s logem hotelu, aby měli hosté doma nějakou pěknou památku. A pozor, podle posledních zpráv by se měl tento přístroj objevit i v tuzemsku, patrně se tak stane někde v Praze.

Dodejme ale na závěr, že bankomat na ryzí zlato ale není jedinou zvláštností posledních let. V Paříži například funguje takzvaný bagetomat. Tedy automat, do kterého hodíte euro, a začne se péct lahodná bageta. Že je to neosobní? Ale kdeže, majiteli pekařství to prý šetří náklady na zaměstnance a kvůli oblibě tohoto přístroje nehodlá jen tak přestat.

bagetomat