POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Acer – historie společnosti

Společnost Acer je původem Taiwanská. Její historii začal psát Stan Shih, jeho žena Carolyn Yeh a skupina dalších pěti spolupracovníků už v roce 1976 ve městě Hsinchu City na rodné Taiwanu. Tehdy se ještě společnost jmenovala Multitech.

Když začínali měli jen 11 zaměstnanců a 25.000 dolarů. Nejdříve se Multitech zaměřoval jen na distribuci elektro součástek a poradenskou činnost v oblasti využití mikroprocesorů. Brzy však začali vyvíjet vlastní klony tehdy úspěšného Apple II pod názvem Microprofessor II a III. Po úspěchu s těmito klony se už společnost naplno přidala k rychle rostoucímu trhu s výpočetní technikou a rychle si vydobyla místo mezi nejvýznamnějšími hráči na tomto trhu. V roce 1987 se pak Multitech přejmenoval na Acer.

V roce 2001 se Acer odprostil od dceřiných společností BenQ a Wistron aby své zdroje mohl lépe využít na design a prodej. Díky tomu Acer dokázal celosvětově znásobit své prodeje a zároveň snížit počet zaměstnanců. I přesto, že pro Acer celosvětově pracovalo “jen” 7.800 lidí dokázal tržby zvednou z 4,9 miliard dolarů v roce 2003 na 11,31 miliard dolarů v roce 2006.

V roce 2007 Acer koupil americkou společnost Gateway za 710 miliónů dolarů čímž získal i značku notebooků eMachines. O rok později odkoupil většinový podíl v původem německé společnosti Packard Bell. (Tu si lidé často zaměňují s  Hewlett Packard – zkráceně HP. Ale spojitost mezi těmito společnostmi neexistuje.) Díky tomu se rázem Acer stal 3. největším výrobcem stolních pc a 2. největším výrobcem notebooků celosvětově.

V roce 2011 Acer dokonce zakoupil společnost iGware Inc. za 320 miliónů dolarů. Pokusil se tak dostat na lukrativní trh cloudů.  iGware totiž vytváří cloudový software a nástroje pro zařízení, která ho využívají.

Acer je dnes dodavatelem výpočetní techniky s jednou z největších palet produktů. Vyrábí stolní pc, notebooky, tablety, smartphony, servery, datová uložiště, displeje, LED, LCD a Plasma televize ve všech cenových kategoriích a často vyhrává ceny za design.

I u nás se často objevují jejich produkty a málokdy se tu “ohřejí”.