POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

4,5 milionu dolarů ve zlatých mincích nalezeno metr pod vodou na Floridě

Objev více než 4,5 milionu dolarů ve zlatých mincí dal 300. výročí významné námořní katastrofy jedinečný rozměr. Dne 30. července 1715 Španělé ztratili všech 11 lodí flotily plující z Havany do Španělska. Během této tragédie způsobené hurikánem zemřelo více než tisíc lidí.

O tři století později nachází Brent Brisben spolu s posádkou lodi S / V Capitana zlato z této flotily na dně oceánu poblíž města Vero Beach na Floridě. Podle zpráv nález 350 zlatých mincí zahrnoval nejméně devět tzv. Královských mincí, přičemž každá z nich má hodnotu více než 300,000 dolarů. Tyto výjimečné zlaté mince byly vyraženy v 16. století jako pocta španělskému králi Filipovi V. Historici tvrdí, že havarované lodě vezly nejméně 400 miliónů dolarů ve zlatě a špercích.

Podle Brisbena byl tento nález tak mimořádný především, protože se nacházel doslova 10-15 stop od pláže ve 2-3 stopách vody. Brisben je známý lovec pokladů a má za sebou již několik předchozích významných nálezů. Jeden z jeho subdodavatelů nedávno nalezl 52 zlatých mincí v hodnotě 1 milion dolarů. Tyto mince byly ale nalezeny v obvyklejší hloubce 150 stop a mimo pobřeží na Floridě.

Co se stane se zlatem?

Brisben a jeho posádka hledali zbytky vraků lodí po dobu šesti let. Dosavadní nálezy byly provedeny během každoroční pátrací sezóny od května do září. Podle dohody může jen Brisbenova společnost vstoupit do této oblasti a hledat ztracený poklad. Dohoda dále zmiňuje, že krom jiného stát Florida dostane 20 procent z celého nálezu. Posádka si pak rozdělí zbývajících 80 procent podle své vlastní dohody.

Brisben se stal v celé kauze celebritou a představitelem celého nálezu. Nyní se objevuje se na mnoha místních přehlídkách a už byl i v televizi. Brisben říká, že jeho firma bude i nadále hledat další kusy ztraceného zlata a jiné cennosti, především zlaté a stříbrné mince.

VIDEO JAK VYPADAL OBJEV