POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 630,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-Ne, 9-17 h)

Zlaté slitky

Investoři, kteří pochopili, jak výhodné je nakupovat a prodávat zlato, obchodují mimo jiné s tzv. zlatými slitky. Zatímco dříve bylo potřeba nakupovat na trzích, dnes již není problém realizovat takový obchod pomocí internetového bankovnictví a virtuální nabídky po internetu (ačkoliv tato skutečnost pochopitelně nevylučuje existenci prodejních míst; zlaté slitky jsou v prodeji v pobočkách různých obchodníků po celé republice a také, a to zejména, v zahraničí).

Zde můžeme nakupovat zlaté cihly, mince a slitky za cenu, která bývá aktualizována až čtyřikrát denně v závislosti na pohybu cen na světových trzích. Jestliže využijete nabídku na internetu, většinou je cena fixována do chvíle, kdy předmět skutečně zakoupíte, takže během doby od objednání do nákupu se nijak nezvyšuje.

Zlaté slitky
 

Zlaté slitky se prodávají v hmotnostních kategoriích pohybujících se od jednoho do sta gramů a tomu odpovídá jejich cena. Těžší zlaté slitky (o váze 100 g) lze pořídit i za více než milionové částky, zatímco ty nejlehčí jsou oceněny na cca tisícikorunu. Zpravidla platí, že jeden gram odpovídá tisíci korunám. Zlaté slitky se vyrábějí se v různých zemích, zvláště ceněné jsou například švýcarské nebo německé.

Dokazují to i speciální certifikáty a přesná označení, kterými jsou opatřeny všechny výrobky (respektive měly by být). Na každém slitku jsou dále vyraženy následující údaje: logo výrobce, země původu, hmotnost, ryzost, punc a výrobní číslo. Většina zlatých slitků se může pyšnit hodnotou 22-24 karátů.

Kvalita slitků, jak už to bývá, však nemusí být vždy dokonalá a odpovídat očekáváním. Slitky, které budou akceptovány na všech světových trzích, by měly odpovídat londýnskému standardu Good Delivery. Zlatý slitek možná nevypadá, ale může být i výjimečným a originálním dárkem. Zcela jistě ho ocení vaši obchodní partneři, ale i každá, kdo přemýšlí o své budoucnosti a není mu lhostejné finanční zabezpečení.