POŠTOVNÉ ZDARMA při nákupu nad 2 000 Kč, Výkup zlata za 750,-Kč / 1gram 14K

Volejte: +420 608 943 413 (Po-So, 9-17 h)

Šperky slavných

Když se řekne šperky, každému se skoro rozsvítí oči. Diamanty nebo náhrdelníky a samozřejmě i prsteny mají hodnotu napříč staletími, vynikající úroveň opracování od zlatnických mistrů je také trvalá hodnota. Od vlastnictví klenotů se odráží společenské postavení, i zde platí, že čím více, tím lépe.

Neexistuje, že by nějaká žena šla na společenskou událost bez jakýchkoliv šperků. A existují i takové klenoty, kterým se věnuje pozornost opravdu nebývalá. Patřily totiž do majetku slavných šlechtičen a královen, jsou opředeny mnoha polopravdami a mýty. O jaké kousky tu jde?

Náhrdelník francouzské královny

Marie Antoinetta byla podle mnoha zdrojů hodně rozmarná žena. Své o tom vypovídá i náhrdelník z bílých diamantů, který měl v osmnáctém století hodnotu po zuby vyzbrojené válečné lodi. Původně měl být určen jedné z milenek francouzského krále Ludvíka XV., ale nakonec ji od klenotnických mistrů Francie odkoupil jeho syn Ludvík XVI. A to za opravdu hříšné peníze, což se samozřejmě v době bujících revolučních nálad odrazilo na oblíbenosti obou monarchů.

I když je originální kupní doklad vystaven na částku poněkud odlišnou od falzifikátu, který koloval po Paříži a budil bouři nevole, přesto šlo o velmi drahou záležitost. A jak skončila Marie Antoinetta, víme všichni. Náhrdelník byl vlastně jen střípkem jejího nákladného života, jen účes na jeden den pro dvořana ve Versailles vyšel na částku, rovnající se v dnešním střízlivém přepočtu sto tisíci korunám.

Náhrdelník francouzské královny

Srdce oceánu má historický původ

Titanic jistě viděl každý, šperk s názvem Srdce oceánu je tak dobře znám nejednomu filmovému fanouškovi. Ačkoliv se na potopené lodi nacházel podobný klenot, originální šperk patřil Ludvíku XVI. Poté, co vypukla francouzská revoluce, se ale tento jedinečný kousek ztratil, a to patrně už navždy. Je víc než pravděpodobné, že James Cameron se inspiroval scénářem filmu příběhem rodiny Samuela Morleyho. Muže, který chtěl se svou snoubenkou začít nový život v Americe, ale nedostalo se mu štěstí přežít katastrofu Titaniku.

Srdce oceánu

Šperk patřící nyní Kate Middleton

Nejslavnější zásnubní prsten současnosti nosila manželka prince Williama, Kate Middleton. Osmnáctikarátový diamant původně patřil Williamově matce, která na něj však zanevřela při rozchodu s princem Charlesem. Památka na Williamovu milovanou matku princeznu Dianu tak žije symbolicky na britském královském dvoře i nadále.

Šperk patřící nyní Kate Middleton